У військовій лабораторії США створили надтонкі сонячні панелі

У військовій лабораторії США створили надтонкі сонячні панелі
Команда вчених з військової лабораторії США розробила новий тип сонячних панелей, що можуть створити справжній прорив у сфері сонячної енергетики.
Дослідники вже встигли запатентувати новий тип панелей, що значно дешевші у виробництві, легші та більш надійні у порівнянні з іншими аналогами. Та головна їх відмінність – це, безперечно, їх розмір. Військові США створили панелі, що в 1000 разів тонші за своїх «колег», повідомляє ресурс ТreeНugger.com.
Тонка «сонячна плівка» складається з шарів срібла і золота, розміщених між напівпровідниковими шарами. При цьому загальна товщина фотоелектричного елементу становить усього кілька сотень нанометрів. Приміром, товщина паперу складає 100 000 нанометрів.
Нова технологія здатна вирішити деякі традиційні проблеми звичайних сонячних панелей. Так, розробка військових вчених не так швидко зношується. Крім того, додавання шарів срібла і золота дозволяє їй поглинати та перетворювати в електрику значно більше ультрафіолетового та інфрачервоного випромінювання. Крім того, такі сонячні батареї можна буде додатково налаштувати, щоб вони відбивали надлишкове випромінювання.
У військовій лабораторії запевняють, що незвична геометрія фотоелектричних елементів дозволяє їм вловлювати сонячне світло практично під будь-яким кутом. А це означає, що панелі не потребуватимуть залучення складних систем стеження за сонцем.
На даний час розробка знаходиться ще на стадії досліджень.